Sıkça Sorulan Sorular

Rimuut servisleriyle ilgili sıkça sorulan sorular

 • Rimuut kimler için geliştirilmiştir?

  Rimuut, freelance çalışanlar için geliştirilmiştir. Aynı zamanda freelancerlarla yoğun olarak çalışan kurumlar için de önerilmektedir.

 • Freelance çalışıyorum, Rimuut benim için ne yapabilir?

  Rimuut, freelance çalışanların müşterilerini faturalandırmasını, güvenli bir şekilde tahsilat almasını ve kolayca sözleşme hazırlamasını sağlar. Bununla birlikte sunduğu çevrimiçi çalışma ortamı ile görev yönetimi ve müşteri yönetimi konularında işinizi pratik hale getirir.

 • Rimuut’u kullanmak için şirket olmak gerekli midir?

  Hayır, gerekli değildir. Aksine, Rimuut freelance çalışanları şirket olmalarına gerek olmadan kurumsal donanımlarla güçlendirerek piyasayla daha uyumlu çalışmalarını sağlar.

 • Rimuut bana yeni iş bulabilir mi?

  Diğer platformlardan farklı olarak Rimuut, freelance çalışanların müşterileriyle çalışırken karşılaştıkları faturalandırma, tahsilat, sözleşme gibi problemlerin çözümüne odaklanmaktadır. Şu an için yeni iş bulma, eşleştirme faaliyeti yapmıyor olmakla birlikte, kurumsal işbirlikleri aracılığıyla bu alanda altyapı çalışmalarını sürdürmektedir. Yakın zamanda Rimuut, rafine freelance iş gücü ile kurumsal market arasında köprü olmayı hedeflemektedir.

 • Rimuut ücretli midir?

  Rimuut üzerinden gerçekleştirilen ticari işlemlerde Premium üyelerden 6 ile 12% , standart üyelerden %8 ile %16 arasında komisyon bedeli alınır.

   

 • Rimuut’a neden komisyon veriyorum, komisyon oranları çok değil mi?

  Rimuut, henüz şirketleşmemiş bağımsız profesyonellerin piyasayla uyumlu çalışabilmesi için sunduğu servisler karşılığında belli bir komisyon oranı almaktadır. Rimuut tarafından belirlenen komisyon oranları, piyasanın mevcut enstrümanları aracılığıyla gerçekleştirilen işlemlerin kesintilerinin yaklaşık yarısına tekabül etmektedir (%20-35 aralığında). Komisyon bedelleri işlemlerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan operasyonel ve finansal giderlerin karşılanması ve Rimuut’un sürdürülebilirliği için gereklidir.

 • Escrow ödeme altyapısı nedir?

  Escrow ödeme altyapısı, freelance çalışanın iş teslimini ve müşterinin ödemesini Rimuut güvenli alanına koyduğu, çift taraflı onayla birlikte teslimin ve ödemenin takas edildiği güvenli ticaret altyapısıdır.

 • Trello, Slack vb araçları kullanıyorken neden Rimuut’un proje yönetim ve iletişim araçlarını kullanmayı tercih edeyim?

  Rimuut, kendi içinde uzaktan proje yönetimi ve iletişim için gerekli tüm araçları tek bir platformda toplayarak freelance çalışanlara büyük kolaylık sağlamaktadır. Bununla birlikte görev yöneticisi ve mesajlaşma servisleri dahilinde tarafların paylaştığı yazılı bilgi ve dosyalar, olası bir sorunun çözümü için kanıt niteliği taşıdığından, hem freelancerlara hem de müşterilere Rimuut’un proje yönetim ve iletişim araçlarının kullanılmasını öneriyoruz.

 • Biz bir kurumuz, Rimuut bizim için ne yapabilir?

  Eğer freelancerlar ile yoğun olarak çalışan bir kurumsanız, çalışanlarınızdan düzenli ve kolayca fatura alabilmek, teslim ve ödemelerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek, freelance çalışanlarınızla sağlıklı görev yönetimi yapabilmek ve iletişim kurabilmek için Rimuut’u kullanmanız önerilmektedir.

  Pek yakın zamanda yetenek havuzundan da iş gücü bulabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İş gücünü rafine bir hale getirmeden bu servisi açmanın doğru olmadığına ve sağlıklı sonuçlar vermeyeceğine inanıyoruz.